Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Invalidní důchod

Autor Jana Wawrzyczková
Předmět Invalidní důchod
Dotaz

Dobrý den,potřebovala bych poradit s postupem návratu do práce při pobírání ID III.st.

Od dubna 2010 pobírám ID III st., vzhledem ke svému věku, nejsem moc ráda, že nemůžu pracovat. V poslední době došlo k mírnému zlepšení zdravotního stavu a proto jsem začala uvažovat o návratu do práce. Chtěla bych však nejdříve zkusit,  jestli budu fyzicky schopna pracovat. Uvažovala jsem proto, že bych nastoupila do práce přibližně na dobu dvou měsíců. Za tu dobu bych zjistila, jestli to fyzicky zvládám. Pokud bych práci zvládla, zůstala bych pracovat a ID bych poté sama zrušila, pokud by to nešlo, odešla bych z práce a pokračovala v pobírání ID. Nevím však,jestli je tento postup možný. Nechci totiž o ID důchod přijít, pokud bych se po dvou měsících rozhodla, že nejsem práce schopná. Proto se ptám, jestli můžu dva měsíce pracovat a zároveň pobírat ID. Za odpověď předem děkuji.

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Wawrzycková,

myslím si, že dva měsíce můte zkusit pracovat. Pokud by na Vás přišla kontrola, můžete říci, že je to na krátkou dobu, že se jedná o pracovní pokus. V takovém případě by Vám neměl být ID odebrán ani zkrácen.

 

S pozdravem Václav Krása