Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Invalidní důchod

Autor Radek Míka
Předmět Invalidní důchod
Dotaz

Dobrý den,je mi 38 let a mám artrózu kolena 3 stupně.Problém mám již 13 rokem a odlehčováním postiženého kolene se mi objevují problémy i na druhé DK.Jsem zapsán do programu totální endoprotézy.Ptám se,zda-li mám nárok na celý nebo částečný inval. důchod před i po zákroku.Moje zaměstnání je fyzicky náročné a dle ošetř. lékaře nevyhovující.Děkuji za odpověď.S pozdravem Míka Radek

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Míko,

doporučuji Vám celou věc konzultovat s Vaším ošetřujícím lékařem a dalšími odbornými lékaři (ortoped) a poté zvážit, zda žádost podáte. Pro bližší informace ohledně žádostí se prosím obraťte na Českou správu sociálního zabezpečení ve Vašem městě (nejbližší pobočka), kde Vám poskytnout informace a případě poradí jak žádost vyplnit. Na základě vyžádaného znaleckého posudku poté komise rozhodne, zda Vám bude PID či ČID přiznán. S dalšími dotazy se můžete obrátit na právní poradnu NRZP ČR e-mail: poradna@nrzp.cz nebo tel: 266 753 427.

S pozdravem.

Václav Krása