Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

invalidní důchod 3.stupně, zaměstnání na zkrácený úvazek a osvč

Autor Barbora Šafaříková
Předmět invalidní důchod 3.stupně, zaměstnání na zkrácený úvazek a osvč
Dotaz Dobrý den, pobírám třetí stupeň invalidního důchodu. Od roku 2010 pracuji jako OSVČ na vedlejší pracovní poměr. Učím doma anglický jazyk a německý jazyk. Od roku 2013 učím na základní škole kroužek angličtiny pro 1. a 2.třídu. Nyní bych chtěla nastoupit do 3.třídy jako učitelka angličtiny na třetinový či poloviční úvazek, ale nevím, jak by to bylo s daněmi a zda by nebylo moje OSVČ střet zájmu. Předem děkuji za odpověd

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Šafaříková,

vedle OSVČ můžete mít i pracovní poměr. Je to standardní věc. Budete dělat daňové přiznání jako doposud s tím, že daňový poradce Vám zahrne do příjmů i to co vyděláte i ve škole. Po právní stránce není žádný problém.

S pozdravem Václav krása

Budu rád, pokud mi rozkliknete reklamy na mém webu. Děkuji