Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

invalidni duchod

Autor zdenek Rubas
Předmět invalidni duchod
Dotaz

Prosim vas chtel bych vedet jestli mohu pracovat na plny uvazek pri invalidnim duchodu a jestlize ano je to omezeno financne predem dekuji za odpoved

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Rubasi,

pokud Vám  byl plný invalidní důchod  přiznán pro trvale ztížené pracovní a životní podmínky tzn., dle § 39 odst. 2 písm. b) zákona č. 155/1995 Sb., o důchodovém pojištění, můžete pracovat normálně bez jakýchkoli omezení. pokud by však byl PID přiznán pro zhoršení zdravotního stavu tzn., dle § 39 odst. 2 písm. a) zákona č. 155/1995 Sb., o důchodovém pojištění, máte významné pracovní omezení, které umožňuje pouze krátkodobé zaměstnání. Doporučuji Vám se také poradit se s příslušným odborníkem na Vašem odboru sociálních věcí.

S pozdravem.

Václav Krása