Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

invalidní důchod 3. stupně-pracovní doba

Autor Helena Spinella
Předmět invalidní důchod 3. stupně-pracovní doba
Dotaz Dobrý den, pane Kráso. Chtěla bych se dotázat zda li invalidní důchodce 3. stupně může pracovat na 8 hodinovou pracovní dobu v supermarketu aniž by přišel o nárok na invalidní důchod. Děkuji za odpověď, Spinella.

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Spinello,

pokud je přiznán ID podle § 39, odst. 4, písm. f), zákona č. 155/1995 Sb., o důchodovém pojištění, může takový příjemce ID III. stupně pracovat na plný úvazek. V rozhodnutí takového důchodu je uvedeno, že osoba může pracovat za mimořádných podmínek. Mělo by se tudíž jednat o upravené pracoviště.

S pozdravem Václav Krása

Vážená paní, 

rád jsem Vám poradil, a pokud budete opět potřebovat mojí radu, můžete se na mě kdykoliv obrátit s dotazem. Dovoluji si Vás poprosit také o pomoc. Národní rada osob se zdravotním postižením ČR, jejíž jsem předsedou, se neustálým snižováním státní podpory, dostala do velmi složité finanční situace. Má povolenou sbírku. Pokud byste mohla Vy osobně, nebo někdo z Vašich blízkých přispět jakoukoliv částkou na tento sbírkový účet, velmi by nám to pomohlo při další důsledné obhajobě práv a zájmů osob se zdravotním postižením a jejich blízkých.

Číslo účtu je: 248896031 / 0300. Podrobnosti ke sbírce najdete na webu www.nrzp.cz. Předem Vám děkuji za Vaši snahu nám pomoci.