Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

invalidní důchod 2.stupně

Autor Marcela
Předmět invalidní důchod 2.stupně
Dotaz Dobrý den, takže pokud mne kamarádka zaměstná v obchodě na 8h týdně za 50.- na hodinu, musí mne nahlásit na úřadu práce a já pak z 1600 měsíčně zaplatím soc. i zdravotní? Ještě jeden dotaz. Je možné při invalidním důchodě 2.st. se nechat zaměstnat u jedné firmy na dohodu na těch 8h týdně a k tomu ještě u jiné firmy na poloviční úvazek tj.20h týdně, kde by se jednalo o lehkou administrativní činnost? Děkuji za odpověď.

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Marcelo,

je to tak, že pokud bude zastnání pouze na dohodu o provedení práce, tak se do určité výše sociální a zdravotní pojištění neplatí. Pokud je uzavřena pracovní smlouva, tak se platí pojištění, ale není to v té výši jak uvádíte. Dokonce si myslím, že při minimálním příjmu se neplatí pojištění vůbec. To by měl vědět Váš zaměstnavatel.

S pozdravem Václav Krása