Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

invalidní důchod

Autor Jedličková
Předmět invalidní důchod
Dotaz

Dobrý den,

děkuji za rychlou odpověď . Dle vaší odpovědi mám tedy plný inv.důchod s trvale sníženými pracovními  a životními  podmínkami.A mohu pracovat bez omezení.A mohu zůstat v zaměstnání kde jsem doposud nebo ho musím změnit?A chtěla bych se zeptat zda neznáte odkaz na ten zákon kde se toto popisuje,byla jsem na tom zákoně o dúch.pojištění , ale tam jsem to nenašla.

Zajímá mě zda musí zaměstnavatel mi nějak přizpůsobit podmínky v práci atd...

Moc děkuji za váš čas

Jedličková

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Jedličková,

samozřejmě, že můžete zůstat na tom pracovišti, kde jste doposud zaměstnána. Vy jste byla ještě posuzována podle původního zákona č. 155/1995 Sb., o důchodovém pojištění, kde v § 39, odst. 1, písmeno b) byste našla formulace, které jsem Vám sdělil. Od roku 2010 došlo k výrazné změně zákona, takže v současné době tyto formulace jsou trochu pozměněny. Soiučasný § 39 byl změněn, takže uvedenou formalici tam již nenajdete.

S pozdravem Václav Krása