Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Invalidní důchod

Autor Miroslav Kocurek
Předmět Invalidní důchod
Dotaz

Dobrý den,

jsem od května 2008 v pracovní neschopnosti. Od listopadu 2008 pobírám částečný invalidní důchod, a jelikož jsem stále práce neschopen (amputace pravé dolní končeniny) mám od 6.2.2010 pobírat plný invalidní důchod.

Pracovní neschopnost mi byla již 3x o 3 měsíce prodloužena. Pobírám nemocenskou od zaměstnavatele a částečný invalidní důchod. Vzhledem k tomu, že opravdu nejsem schopen nastoupit do zaměstnání, nevím jak se mám nyní zachovat? Co se bude dít dál? Musím podat výpověď nebo mi ji dá zaměstnavatel? 

Děkuji Vám za odpověď a jsem s pozdravem

Miroslav Kocurek

 

 

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Kocurek,

je to v zásadě jedno. Zaměstnavatel Vám může dát výpověď z důvodu zdravotního stavu, protože nejste schopen vykonávat zaměstnání, které máte ve smlouvě. Z tohoto titulu nemáte nárok na odstupné, pro Vás osobně má stejný efekt zda ukončíte pracovní poměr dohodou, nebo Vám ukončí pracovní poměr zaměstnavatel z důvodu zdravotního stavu.

S pozdravem Václav Krása