Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Invalidní důchod 1.stupně, změna zaměstnání - práce na plný úvazek

Autor Marcela Svobodová
Předmět Invalidní důchod 1.stupně, změna zaměstnání - práce na plný úvazek
Dotaz

Dobrý den pane Kráso,

po 11 letech jsem dala výpoved u zamestnavatele, posledni tri mesice jsem byla ve velkem stresu z Turkyne, ktera nerespektovala zásady slušného chování a jednání s podřízenými. Tím jsem bohužel ztratila dobre placenou praci na zkraceny uvazek a momentalne nemohu na zkraceny uvazek s vyuzitim anglictiny nic najit, proto budu muset asi vzit praci na plny uvazek, coz se obavam ze moje pater dlouho nezvladne a zaroven prijdu o invalidni duchod.

Muj dotaz je nasledujici: V sprnu 2013 bych mela mit po 3 letech posudek me invalidity, ktera mi byla priznana v roce 2003 na zaklade poklesu pracovat o 40% (polytrauma 2002), od te doby jsem pracovala na zkraceny uvazek. Ted kdyz napr v cervenci nastoupim na plny uvazek (nabizeji mi za nej ty same penize co jsem mela na 6h), prijdu o invallidni duchod?

Zivim rodinu, manzel je v inv duchodu 3.stupne, dcera ma 7let. Jsem z teto situace velice rozrusena.

Predem dekuji za odpoved.

Marcela Svobodová

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Svobodová,

pokud Vám bude přiznán I. nebo II. stupeň ID, tak můžete pracovat na plný úvazek a o důchod byste přijít neměla.

S pozdravem Václav Krása