Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

invalidní důchod 1.st. - oznámení zaměstnavateli

Autor Renata
Předmět invalidní důchod 1.st. - oznámení zaměstnavateli
Dotaz

Dobrý den, pane Kráso, mám invalidní důchod 1st., v současné době budu nastupovat do nového zaměstnání na plný pracovní úvazek. Musím svému zaměstnavateli oznamovat, že pobírám invalidní důchod 1 stupně , můžu mít nějaký postih, pokud zaměstnavateli tuto skutečnost o pobírání invalidního důchodu zatajím ?

Děkuji za Vaši odpověď. Renata.

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Renato,

je Vaší povinností oznámit zaměstnavateli, že jste příjemcem I. stupně ID. Především musíte mít vstupní zdravotní prohlídku a tam samozřejmě musíte tuto skutečnost uvést. Zaměstnavatel má také možnost uplatnit slevu na dani z příjmu z důvodu zaměstnávání příjemce ID. Postih by mohl být takový, že zaměstnavatel by Vás mohl propustit pro núplné informace při uzavírání pracovní smlouvy.

S pozdravem Václav Krása

Budu rád, pokud mi rozkliknete reklamu na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Děkuji