Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Invalidní důchod

Autor Machová Soňa
Předmět Invalidní důchod
Dotaz

Dobrý den,

ráda bych se zeptala, jsem pracující invalidní důchodce (ID I. st.), jakou částkou stát přispívá zaměstnavateli a jakou částku musí zaměstnavatel odvést za zaměstnance(invalidu). Je možné, aby zaměstnavatel mi nařídil pracovat v sobotu, přes čas a ve svátek s tím, že je termín? Pokud ano,jak to zaplatí.

Pracuji 6 hodin denně za plat 6500,-Kč-. Hrubá mzda 7000,-- kč.

Děkuji Vám za odpověď.

 

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Machová,

zaměstnavatel se může s Vámi dohodnout na práci ve svátek či sobotách. Pokud nemáte v pracovní smlouvě napsáno, že pracujete v nepřetržitém provozu, tak každou mimořádnou směnu o sobotě či ve svátek s Vámi musí zaměstnavatel projednat a dohodnout se s Vámi. Nemůže Vám ji nařidit, i když, pokud nebudete souhlasit, tak samozřejmě zaměstnavatel může usilovat o ukončení pracovního poměru.

Za práci v den pracovního klidu a ve svátek jsou zvláštní příplatky, které Vám ze zákona musí zaměstnavatel poskytnout.

S pozdravem Václav Krása

Budu rád, pokud mi rozkliknete reklamu na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Děkuji