Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

invalidní důchod 1. stupeň - přivýdělek

Autor Tomáš Kohler
Předmět invalidní důchod 1. stupeň - přivýdělek
Dotaz

Dobrý den,

byl mi přiznán invalidní důchod 1. stupně, míra poklesu prac. schopnosti 35%. Pracuji na 20h/týdně a bylo mi řečeno, že kdybych začal pracovat na plný úvazek, důchod mi bude vzat. zajímalo by mě, zda bych tedy mohl pracovat na 30h/týdně a zda si při tomto inval. důchodu mohu vydělat neomezenou částku.

Děkuji za odpověď

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Kohlere,

 

při pobírání ID I. stupně nejste příliš omezen v pracovní aktivitě. Určitě můžete pracovat minimálně 30 hodin týdně. Při pobírání jakéhokoliv stupně ID není omezen výdělek. Takže si můžete vydělat tolik, kolik Vám zaměstnavatel zaplatí.

S pozdravem Václav Krása

Vážený pane,

rád jsem Vám poradil, a pokud budete opět potřebovat mojí radu, můžete se na mě kdykoliv obrátit s dotazem. Dovoluji si Vás poprosit také o pomoc. Národní rada osob se zdravotním postižením ČR, jejíž jsem předsedou, se v souvislosti s neustálým snižováním podpory státu, dostala do velmi složité finanční situace. Má povolenou sbírku. Pokud byste mohl Vy osobně, nebo někdo z Vašich blízkých přispět jakoukoliv částkou na tento sbírkový účet, velmi by nám to pomohlo při další důsledné obhajobě práv a zájmů osob se zdravotním postižením a jejich blízkých.

Číslo účtu je: 248896031 / 0300. Podrobnosti ke sbírce najdete na webu www.nrzp.cz. Předem Vám děkuji za Vaši snahu nám pomoci.