Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

invalidní a starobní důchod

Autor jirka
Předmět invalidní a starobní důchod
Dotaz Dobrý den pane Krása.Mám ID 1.st,pracuji na plný úvazek u bezp.agentury. Mám jít za půl roku do starobního důchodu.Slyšel jsem,že když budu pracovat o dva roky déle a nechám si ID,tak dostanu na konci jednorázový příspěvek od státu 120-160 000kč.Je to pravda a týká se to všech ID?Ještě jsem to neslyšel.Děkuji za odpověď.

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Jirko,

to je samozřejmě nesmysl, žádný doplatek nedostanete. Pokud nepůjdete do starobního důchodu hned, tak za každý rok odpracovaný nad hranici starobního důchodu, se zvyšuje základ pro výpočet starobního důchodu o šest procent. Takže můžete pracovat na procenta. Ale i tento způsob zvýhodnění není dobrý, protože přicházíte o důchod po daný rok. Ekonomicky to není výhodné, musel byste zvýšený důchod o procenta pobírat více než dvacet let a možná ještě déle.

S pozdravem Václav Krása

Budu rád, pokud si prohlédnete reklamy na mém webu http://www.vaclavkrasa.cz/. Děkuji.