Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

invalidita z mladi a podpora v nezamestnanosti

Autor pavel
Předmět invalidita z mladi a podpora v nezamestnanosti
Dotaz Jeste jednou dekuji,rozumim tomu dobre?...,ze prijemce ID z mladi plneho duchodu,nemuze pracovat za mimoradnych podminek-nemuze byt zarazen do uchazecu o zamestnani a ziskat podporu v nezamestnanosti. Docetl sem se ale na jinem webu ze takovyto obcan muze byt v databazi jako uchazec o pracovni rekvalifikaci a pak bych mel mit narok ma podporu pri rekvalifikaci?To je asi podobne jako podpora pri nezamestnanosti?A mel bych pry narok na podporu asi 40-60% mzdy byvale prace.Ale mam ID z mladi,tak jak by se to vubec vypocitalo?Ja zadnou mzdu nemel nikdy,sem na duchode pres 20let.Pocitali by mi tu davku podpora pri rekvalifikaci z nynejsi celostatni prumerne mzdy,cize bych dostal asi 50% z te mzdy??Tyhle penize bych dostaval asi az 1-3roky??Jeste jednou dekuji za zodpovezeni.

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Pavle,

pokud nemá příjemce ID III. stupně v rozhodnutí, že je osobou, která může pracovat za mimořádných podmínek, tak opravdu doporučuji pracovat 3 hodiny denně.

ID z mládí neexistuje, to je pouze slengově, přitom, když je osoba invalidní od mládí a v 18 letech je mu přiznán ID a pak záleží hna tom podle jakého písmene je přiznán.

Jako zájemce o práci, což byste takto mohl být registrován, máte nárok na rekvalifikaci. nemůžete však uplatňovat nárok na podporu v nezaměstnanosti.

S pozdravem Václav Krása

Vážený pane,

rád jsem Vám poradil, a pokud budete opět potřebovat mojí radu, můžete se na mě kdykoliv obrátit s dotazem. Dovoluji si Vás poprosit také o pomoc. Národní rada osob se zdravotním postižením ČR, jejíž jsem předsedou, se změnou zákona o loteriích, dostala do velmi složité finanční situace. Má povolenou sbírku. Pokud byste mohl Vy osobně, nebo někdo z Vašich blízkých přispět jakoukoliv částkou na tento sbírkový účet, velmi by nám to pomohlo při další důsledné obhajobě práv a zájmů osob se zdravotním postižením a jejich blízkých.

Číslo účtu je: 248896031 / 0300. Podrobnosti ke sbírce najdete na webu www.nrzp.cz. Předem Vám děkuji za Vaši snahu nám pomoci.