Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

invalidita prvního stupně

Autor amalka
Předmět invalidita prvního stupně
Dotaz

 

 Dobrý den,

pobírám inavlidní důchod prvního stupně. Pracuji již 5 let na HPP. V zaměstnání chci podat výpověď z důvodu zhoršení mého zdravotního stavu a najít si práci na zkrácený úvazek. Po dobu hledání nové práce bych se chtěla přihlásit na úřadu práce. Měla bych nárok na podboru v nezaměstnanosti, kdybych podala já výpověď z důvodu mého zhoršeného zdravotního stavu?

Další otázka je,jestliže se nechám zaměstnat na zkrácený úvazek u mého partnera, který je OSVČ, bude na mě pobírat nějaké slevy apod.?

Děkuji předem za odpověď.

Amálka

 

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Amálko,

pokud dáte sama výpově´d, tak nemáte nárok na podporu v nezaměstnanosti, ale můžete se přihlásit jako uchazečka o zaměstnání. Váš partner by mohl získat úlevu na dani z příjmu pokud jste držitelkou průkazu ZTP či ZTP/P, pak by tato úleva byla větší. Doporučuji, abyste se napřed přihlásila na ÚP jako uchazečka o zaměstnání a pokud byste později nastoupila k Vašemu partnerovi, mohl by obdržet finanční prostředky na zřízení chráněného pracoviště.

S pozdravem Václav Krása