Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

invalidita III.stupně a uzavření pracovního poměru v roce 2013

Autor Lukáš
Předmět invalidita III.stupně a uzavření pracovního poměru v roce 2013
Dotaz Dobrý den, obracím se na Vás o radu. Pobírám invalidní důchod III.stupně, mám sníženou pracovní schopnost o 70%,a ve zprávě posudkového lékaře mám napsáno: Je invalidní dle paragrafu 39 odst. 1 zákona č. 155-1995 Sb., ve znění pozdějších předpisů. Jde nadále o invaliditu třetího stupně dle paragrafu 39 odst. 2 písmeno c)cit. zákona. Nadále není schopen výdělečné činnosti ani za zcela mimořádných podmínek. Z důvodu dlouhodobě nepříznivého zdravotního stavu poklesla jeho pracovní schopnost o 70% a nadále nesplňuje podmínky ustanovení paragrafu 6 vyhl. č.359-2009 Sb. Má otázka zní: mohu uzavřít pracovní poměr, na kolik hodin denně a jaký druh pracovní smlouvy nejlépe zvolit? Děkuji za odpověď a jsem sw pozdravem, Lukáš.

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Lukáši,

doporučuji Vám, abyste pracoval maximálně tři hodiny denně. Neměl byste mít potom problém s úřadem.

S pozdravem Václav Krása

Vážený pane, rád jsem Vám poradil, a pokud budete opět potřebovat mojí radu, můžete se na mě kdykoliv obrátit s dotazem. Dovoluji si Vás poprosit také o pomoc. Národní rada osob se zdravotním postižením ČR, jejíž jsem předsedou, se v souvislosti s neustálým snižováním podpory státu, dostala do velmi složité finanční situace. Má povolenou sbírku. Pokud byste mohl Vy osobně, nebo někdo z Vašich blízkých přispět jakoukoliv částkou na tento sbírkový účet, velmi by nám to pomohlo při další důsledné obhajobě práv a zájmů osob se zdravotním postižením a jejich blízkých.

Číslo účtu je: 248896031 / 0300. Podrobnosti ke sbírce najdete na webu www.nrzp.cz. Předem Vám děkuji za Vaši snahu nám pomoci.