Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Invalidita III. stupně

Autor Nová Alžběta
Předmět Invalidita III. stupně
Dotaz Po revizi u LPK jsem byla z II. stupně invalidity přeřazena do stupně III.stupně invalidity dle §39 odst.2 písm.C (... pro zdravotní postižení není schopna výdělečné činnost za zcela mimořádných podmínek) Při invaditě II. stupně jsem pracovala na nižší úvazek (ale i ten bylpro můj zdravotní stav pro mne poměrně náročný). V těchto dnech vyčerpávám u zaměstnavatele dovolenou. po jejím skončení chci ukončit pracovní poměr potřebovala bych vědět zda po jeho skončení budu mít nárok na podporu v nezaměstnanosti a hlavně dle jakého §ZP mám pracovní poměr ukočit? ze zdravotních důvodů chci poměr ukončit ihned po vyčerpání dovolené. děkuji za odpověď

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Nová,

 nárok na podporu v nezaměstnanosti má podle § 39 odst. 1 zákona o zaměstnanosti osoba, která je vedena v evidenci uchazečů o zaměstnání. Vzhledem k tomu, že jako příjemce III. stupně ID nemůžete být evidována jako uchazečka o zaměstnání, podle mého názoru, Vám podpora v nezaměstnanosti nebude přiznána. 

S pozdravem Václav Krása