Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Invalidita II stupně

Autor Ladislav Langer
Předmět Invalidita II stupně
Dotaz Dobrý den,jsem invalida II stupně,musím se hlásit na úřadě práce když jsem nyní dostal vyjádření o invaliditě.Nyní musím rozvázat pracovní poměr,nemohu nadále vykonávat řidiče autobusu.Jak to je když si najdu práci na hlavní pracovní poměr,nepřijdu za rok při komisi o důchod?Při mých potížích nejsem schopen momentálně ani pracovat,jak to je když zůstanu zatím doma,co si musím sám platit a co za mě platí stát?Děkuji zatím moc a přejí krasný den.Langer

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Langere,

pokud seženete práci, která bude podstatně méně náročná, tak nemusíte mít potíže s ID. Záleží na tom jaká práce to bude. Doporučuji Vám však se přihlásit na ÚP, aby Vám byla započítávána doba do nároku na starobní důchod.

S pozdravem Václav Krása