Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Invalidita II stupně

Autor Libor
Předmět Invalidita II stupně
Dotaz

Dobrý den

Dnes jsem byl u LPK  uznán invalidou II. stupně. Vůbec nevím, co to pro mě znamená do budoucna. Dotaz.:Jaké výhody a nevýhody z toho plynou. Kolik si mohu vydělat, jestli zaměstnavatel musí dál platit sociální a zdravotní pojištění.Je mi 45 let a jsem zaměstnanec.

Děkuji a jsem s pozdravem

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Libore,

měl byste vykonávat lehčí práci a možná není úplně ideální při pobírání ID II. stupně pracovat na plný úvazek. Pokud jde o zdravotní a sociálním pojištění, Vy i zaměstnavatel musíte platit pojištění z výdělečné činnosti stejně jako ostatní zaměstnanci. Můžete uplatnit vyšší slevu na dani a Váš zaměstnavatel může zároveň si o určitou část snížit svůj daňový základ. Toto však mzdová účetní zaměstnavatele určitě ví.

S pozdravem Václav Krása