Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

invalidita 3.st. a práce na plný úvazek

Autor hallina
Předmět invalidita 3.st. a práce na plný úvazek
Dotaz

Dobrý den,

mám PID, jedná se o vážnou psychickou poruchu, která nejde vyléčit. Momentálně nepracuju, ale jelikož jsem si díky důchodu zvýšila vzdělání, chtěla bych nastoupit do práce, a to i na plný úvazek. Myslíte, že v tomto případě je nějaká šance, že budu mát stále PID nebo mám počítat se snížením a na jaký stupeň? Nemocná přeci budu stejně a práce mě bude stát určité úsilí.

Děkuji

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Halino,

vždy doporučuji, aby osoby, které pobírají ID III. stupně, pracovaly nejdéle 3 hodiny denně, jinak hrozí, že mohou přijít o svůj důchod. Pokud byste však v rozhodnutí o ID měla, že můžete pracovat za mimořádných podmínek, můžete pracovat i na plný úvazek.

S pozdravem Václav Krása