Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

invalidita 3. stupně a zaměstnání

Autor Veronika
Předmět invalidita 3. stupně a zaměstnání
Dotaz Dobrý den, momentálně studuji VŠ a pochopitelně bych se po ukončení studia ráda ucházela o práci. Jenže nyní jsem slyšela, že při invaliditě 3. stupně může mít člověk problémy s důchodem, pokud pracuje více než 3 hodiny denně, což se mi moc nezamlouvá - když už studuji, tak bych se chtěla zapojit do pracovního procesu lépe, alespoň na poloviční úvazek. Dejme tomu, že bych pracovala v kanceláři, k čemuž v podstatě ve svém oboru mířím. Jsem vozíčkář, diagnoza rozštěp páteře, nechodím vůbec, na nohy nestoupnu. Doma většinu času také sedím u počítače, tak se mi nezdá práce v kanceláři pro mě nijak obtížná. Byl by i zde problém, kdybych nastoupila na více než 3 hodiny denně? Posuzují se při tomto nějak druhy povolání? Zdá se mi, že práci na 3 hodiny denně bych sháněla opravdu těžko a nelíbí se mi, že když už studuji VŠ a snažím se zapojit do normálního života, jsem i v zaměstnání omezena. Děkuji Vám za Váš čas, Veronika

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Veroniko,

máte pravděpodobně invalidní důchod z mládí, což je jiná situace. Pokud tomu tak je, tak můžete pracovat bez omezení. U tohoto důchodu nedochází ke kontrole zdravotního stavu, protože je jasné, že zdravotní stav se nemůže zlepšit. Podívejte se do rozhodnutí o přiznání ID, kde budete mít pravděpodiobně i větu, že můžete pracovat za zcela mimořádných podmínek. V takovém případě nemáte žádné omezení pracovní činnosti.

 

S pozdravem Václav Krása

Budu rád, pokud mi rozkliknete reklamu na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Děkuji