Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Invalidita 3 stupně a pracovní poměr

Autor Zdenka Havránková
Předmět Invalidita 3 stupně a pracovní poměr
Dotaz

Dobrý den pane Kráso, mohla bych Vás poprosit o upřesnění odpovědi?

Od dětství jsem plně invalidní pro dětskou pozkovou obrnu.

V roce 1990-1992 jsem navštěvovala obchodní školu.

Od roku 12.10.1992-11.04.1993 jsem byla evidována na úřadu práce.

Pracovní úřad mi spočítal podle paragrafu 29 ze třetí pracovní kategorie z doby zaměstnání 39 roků od 5.5.1993 plní invalidní důchod a invaliditu třetího stupně.

Vztahuje se na takto přiznaný invalidní důchod nějaké omezení v takovém smyslu, že musím pracovat na zkrácený pracovní úvazek, aby mi důchod nebyl odebrán. Nebo mohu bez obav pracovat i na plný pracovní úvazek?

Děkuji pěkně za odpověď a přeji pěkný den.

 

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Havránková,

jsem přesvědčen o tom, že se nemusíte bát pracovat na plný úvazek, protože máte ID pro invaliditu z mládí. O tom svědčí také ta skutečnost, že pravděpodobně nejste zvána k pravidelným kontrolám Vašeho zdravotního stavu. 


S pozdravem Václav Krása

Rád jsem Vám odpověděl na Váš dotaz ve svém volném čase. Velmi bych přivítal, pokud byste i Vy věnovali Váš čas na prohlédnutí reklam na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Je to moje jediná odměna za radu, kterou se Vám snažím pomoci. Předem Vám děkuji.