Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Invalidita 3 stupně a pracovní poměr

Autor z.
Předmět Invalidita 3 stupně a pracovní poměr
Dotaz

Dobrý den mám invaliditu třetího stupně a pobírám plný invalidní důchod, který mi byl vyměřen na  úřadu práce po ukončení střední školy když hsem nemohla sehnat práci. Po roce jsem práci našla a  pracovala ve firmě několik let. Potom jsem nastoupila na mateřskou dovolenou a po jejím ukončení mi bylo firmou doporučeno abych pracovala na zkrácený úvazek, aby mi důchod nebyl snížen nebo dokonce odebrán. Je tomu skutečně tak, nebo mohu pracovat na plný úvazek a důchodu se to týkat nebude?Druhý dotaz, mohu požádat o zvýžšení invalidního důchodu který mi byl vyměřen z mladí, ale aby se mi počítal ze mzdy v zaměstnání z  předchozích let? Děkuji za  odpovědi.

 

Odpověd na dotaz:

Vážená paní,

byl bych rád, kdybyste se příště podepsala. Připadá mi nekorektní odpovídat anonymně.

Pokud jde o Váš dotaz, tak invalidní důchod nelze přepočítat. Lze jej pouze snížit z III. stupně na I. stupeň a nebo opačně. Pokud máte invalidní důchod  pro invaliditu z mládí, tak u tohoto důchodu můžete normáolně pracovat, a to i na plný úvazek. To je důchod, kdy je zřejmé, že nedojde k žádnému zlepšení.

S pozdravem Václav Krása

Vážení, rád jsem Vám odpověděl na Váš dotaz ve svém volném čase. Velmi bych přivítal, pokud byste i Vy věnovali Váš čas na reklamy na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Je to moje jediná odměna za radu, kterou se Vám snažím pomoci. Předem Vám děkuji.