Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Invalidita 3. stupně a dvě zaměstnání

Autor Veronika
Předmět Invalidita 3. stupně a dvě zaměstnání
Dotaz Dobrý den pane Krása, mám z mládí přiznanou invaliditu 3. stupně z důvodu vrozené vady a také příspěvek na péči 3. stupně. Mám v dokumentech napsáno, že si za mimořádných podmínek mohu vydělat. Mám už dlouho domácí práci od jedné firmy která zaměstnává osoby se zdravotním postižením. Je to práce na plný úvazek, práci dělám z domova. Nyní mi byla nabídnuta práce na plný úvazek v kanceláři. Chtěla bych se zeptat na následující - s domácí prací jsem chtěla na konci tohoto roku končit. Mohu teď přijmout práci v kanceláři aniž bych měla nějaké problémy s úřady? Nechtěla bych samozřejmě přijít o důchod ani o příspěvek na péči. U domácí práce bych dala hned výpověď, ale stejně bych tam musela ještě zůstat do konce roku. Obě práce bych na přechodnou dobu do konce roku zvládala. Děkuji a s pozdravem, Veronika

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Veroniko,

vzhledem k tomu, že máte důchod pro invalidity z mládí a v rozhodnutí o přiznání ID máte uvedeno, že můžete pracovat za mimořádných podmínek, nemusíte se ničeho obávat. Můžete být zaměstnána na plný úvazek a žádná kontrola po Vás nepůjde. Zaměstnání nemá vliv na PnP, takže Vám doporučuji, pokud máte chuť pracovat v kanceláři na plný úvazekk, abyste to vzala. Získáte nové kontakty, budete mezi lidmi a nepochybně to přinese nové zážitky.

S pozdravem Václav Krása

Budu rád, pokud mi rozkliknete reklamu na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Děkuji