Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

invalidita 2 stupně a vyřazení z úřadu práce

Autor Tomáš Kovařík
Předmět invalidita 2 stupně a vyřazení z úřadu práce
Dotaz

Dobrý Den, pane Kráso před pár týdny jsem byl vyřazen z úřadu práce na 3 měsíce.

Pokud pobírám invalidní důchod 2. stupně tak se musím u zdravotní pojištovny stát osobou bez zdanitelných příjmu a tím pádem platit peníze státu?

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Kovaříku,

pokud pobíráte ID II. stupně, tak jste ze zákona pojištěn a zdravotní pojištění nemusíte platit. Jiná situace je u pojištění na důchod. Do věku 55 let se počítá do nároku na starobní důchod jeden rok evidence na ÚP. Po 55 letech věku se počítá do nároku na starobní důchod 3 roky evidence na ÚP.

Nejvíce však dohromady jsou počítány 3 roky evidence na ÚP.

S pozdravem Václav Krása