Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Invalidita 2. stupně

Autor Dan Štěrba
Předmět Invalidita 2. stupně
Dotaz

Vážený pane Kráso,

byl jsem před několika dny posouzen jako osoba invalidní 2. stupně. Jsem po operaci krční páteře s trvalým postižením míchy (cervikální myelopatie) a s tím spojenými určitými zdravotními problémy, např. chůze o holi, zhoršená obratnost rukou, parézou pravé bránice apod. Právě jsem se zaevidoval na Úřadu práce, neboť jsem byl nucen z dřívějšího zaměstnání odejít na dohodu. Nenašlo se pro mě uplatnění. Zároveň procházím nabídky prací a pokouším se nalézt práci. Dnes jsem dostal jakousi zatím blíže nespecifikovanou nabídku na práci v administrativě - ranní a odpolední směna. Je to ovšem 8 hodinová pracovní doba, i když chtějí OZP. Nevím, zda mohu na plný úvazek pracovní nabídku tohoto charakteru přijmout bez rizika ztráty ivalidity. Mám sníženou pracovní schopnost o 55%. Další věcí je, zda-li bych to vůbec zvládl. Zatím se stále poměrně brzy unavím při soustavnější činnosti. Mám 8 měsíců od operace. Ale snad bych si zvykl.

Předem děkuji za Vaši odpověď a přeji mnoho sil ve Vaší důležité práci, kterou vykonáváte a pomáháte těm, kteří se vlivem nepříznivých okolností stávají bezradnými a mnohdy zoufalými.

Dan Štěrba

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Štěrbo,

pokud máte v posudku LPS, že Vaše zdravotní postižený je trvalé, myslím si, že můžete nabízenou práci přijmout bez obav.

S pozdravem Václav Krása

Budu rád, pokud si prohlédnete reklamy na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Děkuji.