Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Invalidita 2. stupně - povinnost přihlášení na ÚP

Autor Marie Bečvářová
Předmět Invalidita 2. stupně - povinnost přihlášení na ÚP
Dotaz

Dobrý den.

Mému synovi byl odebrán plný inavlidní důchod a přiznán částečný na invaliditu 2. stupně. Prosím o informaci, zda je povinen hlásit se na ÚP, když před onemocněním (zhoubný nádor) nikdy nepracoval a nemá nárok na podporu. Zdravotní pojištění za něj platí i nadále stát, šanci na zaměstnání nemá. Děkuji za odpověď. Marie Bečvářová

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Bečvářová,

pokud Váš syn nikdy nepracoval, tak je možné, že by nějakou práci mohl do budoucna dělat. Evidence ÚP mu umožní to, že mu bude počítán jeden rok v evidenci ÚP jako odpracovaný rok.

S pozdravem Václav Krása

Vážená paní, rád jsem Vám poradil, a pokud budete opět potřebovat mojí radu, můžete se na mě kdykoliv obrátit s dotazem. Dovoluji si Vás poprosit také o pomoc. Národní rada osob se zdravotním postižením ČR, jejíž jsem předsedou, se změnou zákona o loteriích, dostala do velmi složité finanční situace. Má povolenou sbírku. Pokud byste mohla Vy osobně, nebo někdo z Vašich blízkých přispět jakoukoliv částkou na tento sbírkový účet, velmi by nám to pomohlo při další důsledné obhajobě práv a zájmů osob se zdravotním postižením a jejich blízkých.

Číslo účtu je: 248896031 / 0300. Podrobnosti ke sbírce najdete na webu www.nrzp.cz. Předem Vám děkuji za Vaši snahu nám pomoci.