Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

invalidita 1.stupně/výpověď

Autor Kootučková Dagmar
Předmět invalidita 1.stupně/výpověď
Dotaz

Dobrý den,dne 23.11.2013 jsem požádala o invalidní důchod.Dne 27.11 byl uznán 1.stupen invalidity,výsledek posouzení z SSZ Brno mi přišlo,že den vzniku invalidity je 19.09.2013.Neschopenka mi má být ujkončena 27.12.2013.V zaměstnání kde pracuji mi vedení oznámilo,že se bud vrátím na 12 hodinové směny,které ke zdravotnímu stavu nemohu vykonávat ,nebo mě čeká výpověd.Jak mám v této situaci postupovat a jakou výpověd mě může vedení dát.

 

Děkuji za odpovědˇ

 

 

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Kotučková,

zaměstnavatel Vám může dát výpověď ze zdravotních důvodů, pokud Váš zdravotní stav neumožňuje vykonávat práci, kterou jste vykonávala. Měl by Vám sice nabídnout jiné uplatnění, ale velmi často zaměstnavatelé to řeší tak, že nemá vhodné pracovní uplatnění. při ukončení pracovnío poměru z důvodu zdravotního stavu může být pracovní poměr ukončen prakticky okamžitě a zaměstnanec nemá nárok na odstupné. V žádném případě nedávejte výpověď Vy. Až ji dopstanete od zaměstnavatele, hned se přihlaště na ÚP jako uchazečka o zaměstnání. Bude Vám minimálně jeden rok počítán do odpracované doby nároku na starobní důchod.

S pozdravem Václav Krása