Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

invalidita 1.stupně

Autor petra
Předmět invalidita 1.stupně
Dotaz Dobrý den,chci se zeptat když člověk obdržel invaliditu 1 stupně,a má nastoupit do práce po dlouhodobé neschopnosti,tak jaké má práva jako zaměstnanec a jaké práva má zaměstnavatel.Jestli ho může vyhodit,nebo mu nabídnout zkrácení úvazku,nebo najít jinou práci.A když dá zaměstnavatel výpověď,jestli dostane zaměstnanec odstupné. děkuji

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Petro,

osoba pobírající I. stupeň ID má v zaměstnání stejná práva jako každý jiný zaměstnanec. To znamená, že bez souhlasu pracovníka nemůže zaměstnavatel mu snížit rozsah pracovní doby či převést jej na jinou práci. Vždy to musí být se souhlasem pracovníka. teoreticky by bylo možné propustit zaměstnance z důvodu zdravotní nezpůsobylosti, což se u ID stává málo kdy.

S pozdravem Václav Krása

 

Vážená paní, rád jsem Vám poradil, a pokud budete opět potřebovat mojí radu, můžete se na mě kdykoliv obrátit s dotazem. Dovoluji si Vás poprosit také o pomoc. Národní rada osob se zdravotním postižením ČR, jejíž jsem předsedou, se změnou zákona o loteriích, dostala do velmi složité finanční situace. Má povolenou sbírku. Pokud byste mohla Vy osobně, nebo někdo z Vašich blízkých přispět jakoukoliv částkou na tento sbírkový účet, velmi by nám to pomohlo při další důsledné obhajobě práv a zájmů osob se zdravotním postižením a jejich blízkých.

Číslo účtu je: 248896031 / 0300. Podrobnosti ke sbírce najdete na webu www.nrzp.cz. Předem Vám děkuji za Vaši snahu nám pomoci.