Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Invalidita 1. stupně a pracovní poměr

Autor Lenka
Předmět Invalidita 1. stupně a pracovní poměr
Dotaz

Dobrý den, moc se omlouvám, že obtěžuji, ale bohužel jsem nikde na internetu nenašla odpověď na následující dotaz. Mám invaliditu 1. stupně od roku 2012, kdy jsem se po šikaně v zaměstnání psychicky zhroutila, do té doby jsem pracovala nepřetržitě v energetice 30 let.  V květnu letošního roku jsem byla opět pozvána na posudkovou komisi s vyplněním profesního dotazníku, kde jsem uvedla, že pracuji na plný úvazek na vrátnici jako ostraha, protože na práci v kanceláři si již po těch zkušenostech netroufám. Prý, když pobírám 1. stupeň nesmím být zaměstnána na plný úvazek, ale pouze na zkrácený pracovní poměr. Mám lhůtu vše dát do pořádku do října letošního roku, kdy si mne znovu pozvou.

Nyní, kde pracují, jsou všichni v ČID či PID a pracují též na plný úvazek a nikdo jim z posudkové neklade takové podmínky.

Buďte tak laskav a pomozte mi odpovědí, kde je pravda a zda opravdu nesmím tuto nenáročnou práci vykonávat na plný úvazek.

Mnohokrát děkuji a přeji hodně moc zdraví a spokojenosti všem, kteří to potřebují.

Kontrová L.

 

 

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Kontrová,

žádný zákon ani vyhláška nestanoví, že příjemce ID I. stupně nesmí pracopvat na celý úvazek. Naopak se očekává, že takový člověk zpravidla pracuje na plný úvazek, ale práce, kterou vykonává je podstatně lehčí a nezatěžuje jej tak - zvládne ji. proto Vám doporučuji, abyste si nesnižovala pracovní úvazek a případně se dotázala  OSSZ, jakým právem Vás vyzývají ke snížení pracovního úvazku.

S pozdravem Václav Krása

Budu rád, pokud mi rozkliknete reklamu na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Děkuji