Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Invalidita - více zaměstnání

Autor Roman
Předmět Invalidita - více zaměstnání
Dotaz Dobrý den pane Kráso, mám dotaz. Jsem poživatelem plného invalidního důchodu, pracuji s počítači. Bohužel současný zaměstnavatel pro mě nemá dostatek pracovního vytížení a tak zvažuji jestli je možné si přivydělat ještě jinde? Např. u současného zaměstnavatele pracuji 3 hod. denně. Je možné si ještě přivydělat jinde např. na 2 hod. denně? Jak je to pak pro mě u ČSSZ? Hodinové úvazky pracovních poměrů se sčítají? Abych o ID nepřišel. Děkuji za odpoveď a přeji pěkný den.

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Romane,

samozřejmě, že počet hodin odpracovaných u jednotlivých zaměstnavatelů se sčítá. U Vás záleží na tom, jaký typ ID máte. Pokud byste měl ID pro invaliditu z mládí nebo pokud máte v rozhodnutí uvedeno, že můžete pracovat za mimořádných podmínek, tak nemáte žádné omezení a můžete pracovat klidně na plný úvazek. Pokud toto nemáte, tak je to trošku problém a radil bych Vám, abyste zvážil všechna pro proti.

S pozdravem Václav Krása

Budu rád, pokud mi rozkliknete reklamu na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Děkuji