Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

invalida,zaměstnání,

Autor pour
Předmět invalida,zaměstnání,
Dotaz

Dobrý den,pořebuji vědět zda jako invalidní důchodce I.stupeň- zaměstnán ve zkušebí době mohu dát výpověď bez udání důvodu a přihlásit se na ÚP  - budu mít nárok na podporu v nezaměstnanosti a to po jakou dobu?A také mě zajímá, kdybych dal výpověď až po ukončení zkušební doby ( vím musel bych ještě zůstat 2 měsíce nebo se dohodnout ) -měl bych v takovémto případu nárok na podporu nebo již ne?A po jakou dobu?Zaměstnání mě zdravotně vyčerpává víc než jsem předpokládal.

Děkuji za odpověď

Odpověd na dotaz:

Váážený pane Poure,

od 1.1. 2012 platí ustanovení, které stanoví, že zaměstnanec, který ukončí pracovní poměr dohodou, nemá nárok na podporu v nezaměstnanosti. To samé platí však i pro zkušební dobu, pokud jste před nástupem do zaměstnání byl veden v evidenci ÚP a ukončíte zaměstnání dříve než po době 6 měsíců, ÚP Vám pravděpodobně podporu vyplácet nebude. Zkuste si požádat o vyšší stupeň ID a nebo zkrátit pracovní dobu.

S pozdravem Václav Krása