Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

inv. duchod

Autor maria jancsy zitkova
Předmět inv. duchod
Dotaz

pobiram castecny inv. duchod uz 25 let, je mi 58 let a chtěla bych vědět jestli socialni zabezpečeni si musim platit sama, protože posledních 12 let nepracuju a ještě kolik musim mit odpracovanych let děkuji za informaci a přeji hezky den

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Zitková,

příjemce ID I. a II. stupně není sociálně pojištěn. To znamená, že by měl být zaměstnán, nebo by si měl platit důchodové pojištění. POkud po dobu 12 let jste tak nečinila, budou Vám tyto roky chybět do zápočtu. Musíte mít odpracováno minimálně více jak 30 let.

S pozdravem Václav Krása

 

Vážená paní, rád jsem Vám poradil, a pokud budete opět potřebovat mojí radu, můžete se na mě kdykoliv obrátit s dotazem. Dovoluji si Vás poprosit také o pomoc. Národní rada osob se zdravotním postižením ČR, jejíž jsem předsedou, se v souvislosti s neustálým snižováním podpory státu, dostala do velmi složité finanční situace. Má povolenou sbírku. Pokud byste mohla Vy osobně, nebo někdo z Vašich blízkých přispět jakoukoliv částkou na tento sbírkový účet, velmi by nám to pomohlo při další důsledné obhajobě práv a zájmů osob se zdravotním postižením a jejich blízkých.

Číslo účtu je: 248896031 / 0300. Podrobnosti ke sbírce najdete na webu www.nrzp.cz. Předem Vám děkuji za Vaši snahu nám pomoci.