Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Inspektorát práce

Autor Alena
Předmět Inspektorát práce
Dotaz Dobrý den,Mám potvrzeno inspektorátem práce že zaměstnavatel porušuje zákoník §110/1 za nevyplácení stejné mzdy za stejnou práci ,přesto že pobírám ID.Myslíte že bych mohla uspět u soudu s rozhodnutím kontroly inspektorátu práce ,který mé právo potvrzuje?Ještě bych prosila jestli nevíte kolik by mne stál soudní spor v případě prohry.Rozhodnutí jsem Vám chtěla poslat na email,ale vratilo se mi to zpět.Děkuji Alena

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Aleno,

pokud máte stanovisko Inspektorátu práce, tak samozřejmě máte velkou šanci uspět u soudu. Přesto by bylo možná snažší se se zaměstnavatelem dohodnout, aby Vám mzdu doplatil. Pokud by však na to nechtěl přistoupit, tak se domnívám, že byste se měla bránit soudně.

S pozdravem Václav Krása