Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

informace o živnosti

Autor Monika Kosinková
Předmět informace o živnosti
Dotaz
Dobrý den
Moc bych prosila o radu. Je mi 28 let jsem na vozíku s nemocí spinální svalová atrofie, mám plný invalidní důchod a pobírám příspěvek třetího stupně . Mám práci a chtěla bych se vás zeptat zda bych mohla mít vedlejší živnost aniž by mi ohrozil důchod a třetí stupeň invalidity? Bez asistence se neobejdu tak by mě to dost zasáhlo. Chtěla bych mít ve volném čase e-shop s oblečením, měla bych brigádníka který by za mě balíčky odesílal. Práci bych vykonávala doma. Prosím o radu vás neboť víte víc a teď se vše mění a nechci udělat chybu.Děkuji za odpověď. Monika Kosinková

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Kosinková,

pokud máte ID přiznaný podle dřívější úpravy dle § 39 odst. 1, písm. b) zákona č. 155/1991 Sb., o důchodovém pojištění (dnešní úprava § 39 odst. 4, písm. f), téhož zákona, to znamená, že jste osobou, která může pracovat pouze za mimořádných podmínek, můžete si zřídit i vedlejší živnost. Pokud tomu tak není, tak potom byste neměla pracovat déle než tak jedni třetinu pracovního úvazku. Vy však pravděpodobně máte důchod přiznaný tak, abyste mohla pracovat. Pracovní činnost nemá vliv na výši příspěvku na péči.

S pozdravem Václav Krása