Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Informace o pracovním poměru osoby částéčné invalidní.

Autor Svoboda Lubomír
Předmět Informace o pracovním poměru osoby částéčné invalidní.
Dotaz Přejí hezký den. Chci se informovat , zda musím být veden na ÚP.´Na ÚP jsem veden asi čtyři roky. Tam jsem se zaregistroval po té, co mě byl odebrán plný invalidní důchod. Nyní pobírám částečný inv. důchod a jsem ZTP 2.stupně. Rok jsem pobíral podporu v nezaměnanosti.Od té doby mě ÚP nebyl schopný nabídnou odpovídajíci práci( v podstatě žádnou) Když si seženu sám práci tak musím každý měsíc dokládat doklad o příjmu. (nesmí to být 4000 kč bruto ,jinak mě vyřadí z evidence. Proto mám na Vás dotaz, zda musím být evidován na ÚP a kdo by za mě platil sociální a zdravotní pojištění,když bych se odlásil z ÚP? Děkuji za vaší odpověď. S pozdravem L.Svoboda

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Svobodo,

jako poživateli ID II. stupně platí za Vás stát zdravotní pojištění, ale nejsou Vám roky započítávány do odpracovaných let. Ty jsou započítávány pouze při pobírání ID III. stupně. Evidence na ÚP má výhodu v tom, kdybyste žádal o nějakou dávku, například dávku na bydlení. Jinak to skutečně pro Vás nic jiného neznamená.

S pozdravem Václav Krása