Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

informace o invalidním důchodu

Autor Monika Horváthová
Předmět informace o invalidním důchodu
Dotaz

Dobrý den pane Krása je mi 27let a tenhle rok marodim od 26.1.2011 až do 12.1.2012 byla jsem už na posouzení svého zdravotního stavu a paní doktorka na ossz mi uznala důchod prvního stupně nevim co ted dál?? Bude mi končit marodní a jsem bez práce musim se nahlásit na uřad práce když mi na ossz řekli že mám důchod ??mám teď momentálně v ruce jen papír o posudku o invaliditě a nevim zda mám nárok i na průkaz ztp ??děkuji za vaše odpovědi předem hezký den Horváthová

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Horváthová,

po ukončení pracovní neschopnosti Vám doporučuji, abyste se okamžitě zaevidovala na ÚP jako uchazečka o zaměstnání. jednak Vám bude počítán jeden rok do nároku na starobní důchod a především budete okamžitě zdravotně pojištěna a tím Vám nevznikne dluh na zdravotním pojištění.

S pozdravem Václav Krása