Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

informace na soubeh ID III. st a prace

Autor Navratil
Předmět informace na soubeh ID III. st a prace
Dotaz

Dobry den, prislo mi rozhodnuti o zvyseni invalidity z I na III st. ID. Dlouhe roky jiz delam ve skolske organizaci na castecny uvazek ve vysi 6 hod. denne. ( nedelam zadnou fyzickou cinnost ).  Vsude pisete ze je nutne u ID III. st pracovat max na 1/3 uvazku. Tak se Vas chci zeptat zda svuj uvazek musim snizit a nebo zda neco riskuji v pripade ze tak neucinim? Pritom posudkovy lekar jiste musel vedet ze pracuji na castecny uvazek a pritom do posudku napsal ze nejsem schopen prace ani za mimoradnych podminek. Co si o tom myslite ? A jeste by me zajimalo zda se bere v potaz skutecnost jaka prace se vykonava ( zda clovek pracuje fyzicky a nebo dusevne ) ? Dekuji za odpoved

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Navrátile,

pokud budete pracovat na 6 hodin denně, může Vám být ID, při další kontrole, snížen. Máte možnost požádat, aby Vám byl ID překvalifikován na ID III. stupně podle § 39, odst. 4, písm. f) zákona č. 155/1995 Sb., o důchodovém pojištění. Tím byste mohl pracovat za mimořádných podmínek. Vystavujete se však možnosti, že Vám bude důchod snížen. Problém je v tom, že ČSSZ nechce tento druh důchodu vůbec přiznávat. Pokud byste souhlasil, mohli bychom Váš případ využít jako chybné posuzování. Pokud budete souhlasit, napište mi na adresu v.krasa@nrzp.cz spojení na Vás.

S pozdravem Václav Krása