Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

informace

Autor Jana V.
Předmět informace
Dotaz

  Dobrý den,chtěla bych se informovat:Manžel byl na nemocenské od 26.11.2007 do 26.11.2008.Od 26.11. 2008 má ukončenou nemocenskou.Od října 2008 se mu vyřizuje plný invalidní důchod,ale ještě nedostal žádné papíry  ČSSZ z Prahy ,,kde byto měl mít přiznané.Co má teď dělat,má nastoupit do zaměstnání od toho 26.11.2008 a domluvit se svým zaměstnavatelem,jestli ho vezme do práce,nebo jak se to dělá v takovém případě,kdo ho bude platit.Když ho zaměstnavatel nevezme zpátky do zaměstnání a dámu třeba výpověď ,jestli má nárok na odstupné.Byla bych ráda,kdybych se o tom něco bližšího dozvěděla od vás,protože nikdo nám nic pořádně neřekne.Předem děkuji za odpověď.

 

 

 

 

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Jano,

vyřízení důchodu trvá poměrně dlouho, takže pokud Váš manžel zažádal o PID v řínu letošního roku tak určitě není nic zmeškáno. Pokud by Váš manžel chtěl jít do zaměstnání, tak samozřejmě nastoupit může. Skutečnost, že nastoupí do zaměstnání by neměla ovlivnit probíhající řízení o přiznání PID.

S pozdravem.

Václav Krása