Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Informace

Autor Alena
Předmět Informace
Dotaz

Dobrý den pane Kráso,

Jsem zaměstnána v sociální firmě na 4 hodiny denně. Pobírám invalidní důchod I.stupně a ráda bych se Vás touto cestou zeptala: Jestli je zákonem stanoveno výše odměňování za odvedenou práci v sociálních firmách,  když tato firma bere od sociálky na postižené lidičky peníze? Děkuji za odpověď Alena

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Aleno,

nařízení vlády č. 567/2006 Sb.,o minimální mzdě stanoví minimální mzdu v jednotlivých pracovních kategoriích. Jiné omezení v odměňování není. V sociálních firmách platí stejné odměňování jako v jiných subjektech.

Pokud jde o sociální firmu, tak v případě, že zaměstnává více než 50 % OZP, může zaměstnavatel obdržet na každé chráněné pracoviště finanční příspěvek ve výši až 8 tisíc korun měsíčně, a to podle výše mzdy pracovníků se ZP. Příspěvek činí vždy maximálně 75 % vyplácené mzdy.

S pozdravem Václav krása

Budu rád, pokud mi rozkliknete reklamu na mém webu.