Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Info

Autor Martina
Předmět Info
Dotaz Dobrý pane Kráso,můžu se Vás ještě zeptat jak je to,když pracuji v chráněné dílně kde se lepí na vlísy magnety a práce je na normu.A moje sestra která je mnoho let po autonehodě při které utrpěla poranění mozku a od té doby má zpomalené tempo a normy zvládne akorát nad normu nic víc neudělá.Tudíž má malou výplatu.Zaměstnanci na 7h kteří nesplní normu pobírají 8000 čistého.Ty co pracují na 6h.a dělají nad normu pobírají 11 000 ale musí pracovat bez svačiny a odpočinku.Z dotací nikomu neplatí ani nedoplací minimalní mzdu ani neplatí asistenta.Když jsem se ozvala aby platil hodinově a ne normohodinově tak mi bylo řečeno,že by jsme nedělali. Je možné vůbec v chráněné dílně pracovat na normy?A je možné,že si normy určuje zaměstnavatel sám? Chtěla bych aspoň dostat 2500kč za rok za daň -o potvrzení zdanitelných příjmech. A podat ho do konce března na F.Ú ale nerozumím tomu a nevím jak se vyplňuje formulář nevíte prosím na koho se obrátit.Předem Vám moc děkuji za odpověď.S pozdravem krásného dne Martina ----------

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Martino,

v chráněné dílně je možné, aby byly stanoveny normy výkonu práce. Pokud však pracovník, z důvodu zdravotního postižení nezvláda výkon v normě, musí dostak alespoň minimální mzdu. Domnívám se, že 8000 Kč na sedmi hodinovou pracovní dobu, odpovídá minimální mzdě. Minimální mzda činí na osmi hodinovou pracovní dobu 14 600 Kč, ale až od 1. 1. 2020. Jedná se hrubou mzdu, od které se odečítá zdravotní a sociální pojištění a daň ze mzdy.

S pozdravem Václav Krása