Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

inavalidní důchod 1 stupně a OSVČ - platba zdravotního pojištění

Autor Marcela Bečková
Předmět inavalidní důchod 1 stupně a OSVČ - platba zdravotního pojištění
Dotaz

Podnikám jako OSVČ a k lednu 2013 mi byl přiznán invalidní důchod 1. stupně. Chtěla bych se zeptat, zda mám i nadále hradit zálohy na zdravotní pojištění, nebo jsem od doby přiznání invalidního důchodu tzv. státním pojištěncem a zdravotní pojištění bude hradit stát ?

Současně bych potřebovala vědět, jak dále se zálohami na sociální pojištění.

Děkuji

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Bečková,

od přiznání ID jste sice státním pojištěncem, ale z každé výdělečné činosti musíte platit zdravotní pojištění. V případě OSVČ je nutné platit zálohu na zdravotní i sociální pojištění, i když jste v ID I. stupně.

S pozdravem Václav Krása

Vážená paní,rád jsem Vám poradil, a pokud budete opět potřebovat mojí radu, můžete se na mě kdykoliv obrátit s dotazem. Dovoluji si Vás poprosit také o pomoc. Národní rada osob se zdravotním postižením ČR, jejíž jsem předsedou, se změnou zákona o loteriích, dostala do velmi složité finanční situace. Má povolenou sbírku. Pokud byste mohla Vy osobně, nebo někdo z Vašich blízkých přispět jakoukoliv částkou na tento sbírkový účet, velmi by nám to pomohlo při další důsledné obhajobě práv a zájmů osob se zdravotním postižením a jejich blízkých.

Číslo účtu je: 248896031 / 0300. Podrobnosti ke sbírce najdete na webu www.nrzp.cz. Předem Vám děkuji za Vaši snahu nám pomoci.