Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

In. důchod

Autor Pavel
Předmět In. důchod
Dotaz Dobrý den, zajímalo by mě jak by se počítal in. důchod, když mě je teď 19 let, a vycházím sš kolik by to bylo 1,2 i 3 stupňe? A také by mě zajímalo jestly se dá při in. důchodu například podnikat na živ. list? Jestly ano je to nějak omezené? Předem děkuji za odpověď. S pozdravem Pavel.

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Pavle,

důchod vypočítat neumím, na to jsou speciální tabulky. S toputo žádostí se obraťte na OSSZ. Při pobírání III. stupně ID můžete podnikat pouze v případě, že Vám důchod bude přiznán podle § 39, odst. 4, písmene f) zákona č. 155/1995 Sb., o důchodovém pojištění. To znamená, že bude uznán osobou, která pobírá ID III. stupně, ale může za mimořádných podmínek pracovat. Při stupni I. a II. můžete normálně podnikat.

S pozdravem Václav Krása