Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

III.stupeň a práce

Autor Květa
Předmět III.stupeň a práce
Dotaz Vážený pane Kráso, jsem ve III.stupni invalidity, před v rokem 2010 s velkou pravděpodobností bez možnosti výdělku za mimořádných podmínek (DMO,leukoencephalopatie,úzkostná porucha,zúžené zorné pole obou očí. Znamená to, nepracovat ( roznos letáků ) ani na 1/3 prac.doby? Je pravda.že se již přihlíží pouze k hlavní diagnoze a nevyjadřuje se k tomu praktický lékař? děkuji Květa

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Květo,

podkladem pro rozhodnutí posudkové komise je opravdu hlavní diagnoza, podle které se odvíjí procentuální snížení pracovních schopností. Další onemocnění mohou procentuální změnu pracovních schopností ovlivnit maximálně do 10 %ních bodů. Pokud jde o Vaše pracovní uplatnění, domnívám se, že 1/3 pracovní doby je maximum Vašich pracovních aktivit, aby Vám ID nebyl odejmut.

S pozdravem Václav Krása