Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

ID u osob s mentálním postižením

Autor Michaela
Předmět ID u osob s mentálním postižením
Dotaz Dobrý den, jak je to u osob s mentálním postižením s pobíráním ID? Zajímá mě zejména, který typ ID náleží kterému stupni mentálního postižení a zda mohou být lidé s přiznaným ID vedeni na ÚP jako zájemci či uchazeči o zaměstnání. Děkuji.

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Michaelo,

stupeň ID záleží na posouzení posudkovým lékařem a není stryktně omezen na hloubku zdravotního postižení. Podrobnosti najdete ve vyhlášce č. 359/2009 Sb., o stanovení míry invalidity. Příjemce ID III. stupně nemůže být evidován na ÚP jako uchazeč o zaměstnání. Pouze jako zájemce o zaměstnání.

Pokud jde o invaliditu z mládí nebo, v případě, že osoba má uvedeno, že může pracovat za mimořádných podmínek, tak je evidována na ÚP jako uchazeč o zaměstnání.

S pozdravem Václav Krása

Vážená paní, rád jsem Vám poradil, a pokud budete opět potřebovat mojí radu, můžete se na mě kdykoliv obrátit s dotazem. Dovoluji si Vás poprosit také o pomoc. Národní rada osob se zdravotním postižením ČR, jejíž jsem předsedou, se v souvislosti s neustálým snižováním podpory státu, dostala do velmi složité finanční situace. Má povolenou sbírku. Pokud byste mohla Vy osobně, nebo někdo z Vašich blízkých přispět jakoukoliv částkou na tento sbírkový účet, velmi by nám to pomohlo při další důsledné obhajobě práv a zájmů osob se zdravotním postižením a jejich blízkých.

Číslo účtu je: 248896031 / 0300. Podrobnosti ke sbírce najdete na webu www.nrzp.cz. Předem Vám děkuji za Vaši snahu nám pomoci.