Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

ID při studiu?

Autor Barbora
Předmět ID při studiu?
Dotaz

Dobrý den,

chci se prosím Vás zeptat, je mi 19 let a dnes mi lékařka řekla, že mám nárok na plný invalidní důchod.

Jsem již vyučená a pokračuji dalším studiem, dá se ID pobírat i při studiu? nebo až po vystudování? Jaká bude částka ID, když jsem ještě nepracovala...jen brigádně, ale to se nepočítá.

Předem děkuji.

S pozdravem B. Stancová

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Stancová,

samozřejmě, že můžete studovat při pobírání ID. Doporučuji Vám, abyste o něj požádala co nejdříve, protože při pozdějším podání žádosti by Vám mohly chybět odpracované roky.

S pozdravem Václav Krása

Vážená paní, rád jsem Vám poradil, a pokud budete opět potřebovat mojí radu, můžete se na mě kdykoliv obrátit s dotazem. Dovoluji si Vás poprosit také o pomoc. Národní rada osob se zdravotním postižením ČR, jejíž jsem předsedou, se změnou zákona o loteriích, dostala do velmi složité finanční situace. Má povolenou sbírku. Pokud byste mohla Vy osobně, nebo někdo z Vašich blízkých přispět jakoukoliv částkou na tento sbírkový účet, velmi by nám to pomohlo při další důsledné obhajobě práv a zájmů osob se zdravotním postižením a jejich blízkých.

Číslo účtu je: 248896031 / 0300. Podrobnosti ke sbírce najdete na webu www.nrzp.cz. Předem Vám děkuji za Vaši snahu nám pomoci.