Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

ID I.st. a prac. poměr

Autor Ivana Seifertová
Předmět ID I.st. a prac. poměr
Dotaz

Dobrý den pane Kráso,

pracuji ve státní správě. Je mi 47 let. Již od mládí trpím nemocemi - skolióza páteře a ulcerozní kolitidou. Chtěla bych si požádat o ID I. stupně. Pokud by mi byl ID přiznán: - může mi zaměstnavatel nařídit kratší pracovní dobu a snížit mzdu? Či rozvázat se mnou pracovní poměr?

Předem děkuji za odpověď. S pozdravem Seifertová

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Seifertová,

při přiznání ID I. stupně Vám může zaměstnavatel snížit pracovní úvazek, ři rozvázat pracovní poměr jen v případě, že byste svoji práci, vzhledem ke zdravotnímu stavu, nezvládala. jen chci upozornit, že pokud nejste dlouhodobě v pracovní neschopnopsti a normálně pracujete, tak Vám pravděpodbně ID nebude přiznán, protože v zásadě není proč.

S pozdravem Václav Krása

Vážená paní, rád jsem Vám poradil, a pokud budete opět potřebovat mojí radu, můžete se na mě kdykoliv obrátit s dotazem. Dovoluji si Vás poprosit také o pomoc. Národní rada osob se zdravotním postižením ČR, jejíž jsem předsedou, se změnou zákona o loteriích, dostala do velmi složité finanční situace. Má povolenou sbírku. Pokud byste mohla Vy osobně, nebo někdo z Vašich blízkých přispět jakoukoliv částkou na tento sbírkový účet, velmi by nám to pomohlo při další důsledné obhajobě práv a zájmů osob se zdravotním postižením a jejich blízkých.

Číslo účtu je: 248896031 / 0300. Podrobnosti ke sbírce najdete na webu www.nrzp.cz. Předem Vám děkuji za Vaši snahu nám pomoci.