Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

ID III.stupně a ÚP

Autor Petr
Předmět ID III.stupně a ÚP
Dotaz Dobrý den pane Krása, chtěl bych se zeptat.Je mi 32 let a pobírám ID III.stupně (mám svalovou atrofii III.typu Kugelberg-Welander)a mám tam napsáno , že můžu pracovat za zcela mimořádných podmínek.Můžu být tedy zaregistrován na ÚP jako uchazeč a ne jen jako zájemce o práci a dostávat i podporu v nezaměstnanosti a případně jak dlouho?Jinak mám průkaz ZTP/P a pobírám 400kč na mobilitu, jiné žádné přídavky nemám. Děkuji a s přáním hezkého dne Petr

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Petře,

pokud máte v rozhodnutí o přiznání ID uvedeno, že můžete pracovat za mimořádných podmínek, je ÚP povinen Vás zaregistrovat jako uchazeče o zaměstnání a Vy můžete pracovat bez jakého koliv omezení.

S pozdravem Václav Krása