Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

ID III.st.

Autor
Předmět ID III.st.
Dotaz

Děkuji moc za odpověď. Přesto nemám v tom jasno.

Konkrétně kdybych se zeptala co jsou to mimořádné podmínky . V jejím rozhodnutí je zapsáno

pro dlouhodobě nepříznivý zdr.stav, pro který je neschopna jakéhokoliv soustavného zaměstnání, byla od 1 roku věku uznána invalidní dle par.29odst.2 písm. a zák.č.100/1988Sb. Od 1.1.1996se považuje za plně invalidní dle par.42 odst.1 z č.155/1995 Sb. a teď je zařazena do III.st.

Klientka s mentálním postižením by měla možnost pracovat v prádelně v domově- žehlí zde ručně prádlo.

Zatím prošla praxí, aby se zadaptovala a ukázalo se, že je to pro obě strany vyhovující, zaměstnavatel

by měl zájem ji nabídnout pracovat 4 hodiny denně.

Ale chci se zeptat zda to nemůže mít vliv na její přehodnocení ID. Samozřejmě to nebude trvalá pracovní nabídka, ale je to pro ni příležitost si přivydělat a získat sociální kontakty.

Předem děkuji

Odpověd na dotaz:

Vážená paní,

klientka by neměla pracovat podle mého odhadu déle jak 1/3 pracovního úvazku, případně by měla být práce nějak přerušovaná. Pokud by pracovala trvale na poloviční úvazek, tak vzniká nebezpečí, že při kontrole zdravotního stavu jí bude ID snížen na II. nebo I. stupeň.

S pozdravem Václav Krása