Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

ID III. stupně a úvazek v chráněné dílně

Autor Jana
Předmět ID III. stupně a úvazek v chráněné dílně
Dotaz

Dobrý den,

od května 2010 jsem uznána invalidní ve III stupni (bez schopnosti výdělečné činnosti za zcela mimořádných podmínek). Nyní jsem dostala možnost práce na jeden měsíc - prosinec - na plný úvazek v chráněné dílně. Práci jsem přijala, ale spolupracovníci vyjádřili pochybnost, zda mi kvůli tomu nebude odebrán při příští kontrole - v květnu 2011 plný ID. Jedná se pouze o práci na jeden měsíc a o chráněnou dílnu, tak prosím poraďte, nakolik to může vést k ohrožení mého ID, na kterém jsem existenčně závislá. Vedení je velmi tolerantní a mám stále možnost úvazek přizpůsobit tak, aby mi to nezpůsobilo v budoucnu potíže.

Děkuji

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Jano,

pokud se jedná o příležitostnou práci, byť na celý úvazek, tak se domnívám, že to není důvod k odebrání ID III. stupně. pokud byste však pracovala déle na plný úvazek, tak samozřejmě by to problém byl.

S pozdravem Václav Krása